EDUKACJA ONLINE

akademia_alergii_webinarium

Webinaria Akademii Alergii umożliwiają zdalne spotkania grupy osób za pośrednictwem Internetu, podczas których przekazujemy podstawową wiedzę
o alergii.

Na nasze webinaria zapraszamy niewielkie grupy. Umożliwia to indywidualne podejście prowadzącego do uczestników. W trakcie lekcji, które trwają około 30 minut, możesz wzbogacić swoją wiedzę na temat alergii za pośrednictwem ciekawie przygotowanych multimediów. Dzięki możliwości interakcji przez chat, uzyskasz też odpowiedzi na swoje pytania.

Aby wziąć udział w szkoleniu, wystarczy posiadać łącze internetowe i wyrazić chęć uczestnictwa poprzez rejestrację. Taka forma szkolenia nie kosztuje Ciebie dodatkowego czasu na dojazdy – usiądź wygodnie przed komputerem, uszykuj notatnik i zaparz sobie kawę.

Tematy webinariów:

  1. „10 kroków do załagodzenia objawów alergii” – praktyczne wskazówki dla osób, które dopiero dowiedziały się, że cierpią na alergię.
  2. „Substancje chemiczne w kosmetykach i środkach czystości – omówienie najważniejszych źródeł alergii kontaktowej, a także nadwrażliwości alergików na środki zapachowe. Odpowiemy na pytanie, dlaczego po proszku do prania miewasz wysypkę.
  3.  „Mama alergika – problem alergii w ciąży, podczas porodu i po narodzinach dziecka – o tym, jakie mogą wystąpić komplikacje przed i po porodzie i jak sobie z nimi radzić.
  4. „Alergia a żłobek, przedszkole” – informacje o sposobach na dostarczanie posiłków, o znaczeniu budowania relacji i wartości rozmowy z opiekunami oraz tym, co powinno się zapewnić dziecku w zewnętrznej placówce.
  5. „Czy robić testy na alergię? – omówienie rodzajów testów i ich interpretacja.
  6. Żywienie alergika” – podstawowe porady na temat rodzajów alergii pokarmowej, co wspólnego ma to, co zjada alergik z jego astmą czy atopią.
  7. „Dom dla alergika” – praktyczne wskazówki dla osób, które przygotowują się do zmian w domu.
  8. Dzień z życia alergika – przykłady osób, które opowiadają krok po kroku, jak pokonały alergię i w pełni kontrolują swoją dolegliwość, albo wręcz się jej pozbyły.
  9. Nie mam alergii, ale jak jej uniknąć – masz 40 lat i słyszysz, że co druga osoba dowiaduje się o wykrytej alergii i zastanawiasz się, jak tego uniknąć? Dowiedz się, co robić, by minimalizować ryzyko wystąpienia uczuleń.

 

Akademia Alergii nie zastępuje wizyty u lekarza, więc jeśli masz przypadek reakcji alergicznej, powinieneś zgłosić się do alergologa.